REMINDER Uitnodiging Nationale Wijndocentendag 2009
9 september 2009
Geachte wijndocent,
Hierbij nodigen wij u van harte uit voor de 5e Nationale Wijndocentendag die zal worden gehouden op donderdag 1 oktober a.s. bij het Productschap Wijn, Stadhoudersplantsoen 12, 2517 JL in Den Haag.
Programma:
|
09.45 - 10.15 uur
|
Ontvangst
|
|
10.15 - 10.30 uur
|
Opening Hans Burghoorn, secretaris Productschap Wijn
|
|
10.30 - 12.30 uur
|
Gastcollege met proeverij door Peter Klosse, Academie voor Gastronomie
|
|
|
Gastcollege door Frowine den Oudendammer en Joost de Zoete van Plato, Universiteit van Leiden
|
|
12.30 - 12.45 uur
|
Uitreiking ScriptiePrijs Wijn 2009 door Theo Meijer, voorzitter Productschap Wijn
|
|
12.45 - 13.45 uur
|
Gezamenlijke lunch
|
|
13.45 - 15.45 uur
|
Gastcollege met proeverij door Peter Klosse, Academie voor Gastronomie
|
|
|
Gastcollege door Frowine den Oudendammer en Joost de Zoete van Plato, Universiteit van Leiden
|
|
15.45 - 16.45 uur
|
Afsluiting met een glas wijn
|
Peter Klosse behandelt in zijn gastcollege de druivenvariëteiten Riesling en Pinot Noir in gastronomisch perspectief: terroir, vinificatie en etikettering.
Frowine den Oudendammer en Joost de Zoete behandelen in hun gastcollege de didactiek van het wijnonderwijs.
 |
Riesling en Pinot Noir in gastronomisch perspectief; terroir, vinificatie en etikettering
Peter Klosse neemt u mee in de gastronomische wereld van twee van de meest interessante druivenvariëteiten, namelijk Riesling en Pinot Noir. Hij laat u twaalf wijnen proeven gemaakt van deze variëteiten met twee passende gerechtjes en bespreekt de wijnen in perspectief van herkomstgebieden, terroir en vinificatiemethoden.
Tevens gaat Peter tijdens zijn gastcollege in op de problematiek van de etikettering van deze wijnen en de eigentijdse interpretaties van de wijnproducent hierop.
Klik op de foto van Peter Klosse voor zijn CV.
|
|
|
Didactiek van het wijnonderwijs
Wat maakt onderwijs boeiend, motiverend en leerzaam? Dat is waar Frowine en Joost zich in dit deel van hun gastcollege mee bezig houden. Hiervoor kijken zij naar de rol en de instrumenten van de docent. Een goede docent staat boven de stof, achter het concept, en naast de deelnemer. Wat dit vraagt van een docent in de voorbereiding en het geven van het onderwijs komen we in dit gastcollege te weten. Ook zaken als het afstemmen van de inhoud en de vorm van het onderwijs op de doelgroep, het kiezen van (activerende) werkvormen en het gedoceerd doceren zullen uitgebreid in het gastcollege aan bod komen. Zij gaan het niet alleen hebben over onderwijs, maar zij gaan u verschillende vormen van onderwijs ook laten ervaren en oefenen. Aan het einde van dit gastcollege heeft u kennis genomen van enkele theoretische achtergronden over leren en doceren, heeft u praktische handvatten voor het verlevendigen en stroomlijnen van uw dagelijkse lespraktijk en kunt u dit alles nalezen in een handige docentenwaaier waarin de belangrijkste punten uit het college staan beschreven.
Klik op de foto's van Frowine den Oudendammer en Joost de Zoete voor hun CV's.
|
Uitreiking ScriptiePrijs Wijn 2009
De ScriptiePrijs Wijn is een initiatief van het Productschap Wijn. Met het instellen van een jaarlijks toe te kennen prijs voor de beste scriptie over het onderwerp wijn, wil het productschap onderzoek naar het product wijn en alles wat daarmee samenhangt stimuleren.
Klik hier voor meer informatie over de ScriptiePrijs Wijn.
Inschrijving Wijndocentendag 2009
Om organisatorische reden verzoeken wij u vriendelijk vóór 17 september a.s. u in te schrijven via onze website http://www.wijninfo.nl/, button: Nationale Wijndocentendag of klik hier om rechtstreeks naar het inschrijfformulier te gaan. U ontvangt van ons een bevestiging van uw inschrijving en een routebeschrijving.
Indien u zich al heeft ingeschreven voor de Nationale Wijndocentendag en een bevestiging daarvan heeft ontvangen, dan is deze reminder niet voor u van toepassing.
Heeft u nog vragen dan kunt u natuurlijk altijd contact met ons opnemen: Loes van Kampen: 070 370 8603, Josée van Rooij: 070 370 8602.
Tot 1 oktober a.s.!
Met vriendelijke groet,
Loes van Kampen en Josée van Rooij