Databank Wijnimport  
(Wijn)cursus Databank  
Etiketteringsregels  
Hygiënecode  
ScriptiePrijs Wijn 2012  
Marktonderzoek  
Print deze pagina

Circulaire 11.108 Update: Vermelding ‘biologisch geteelde druiven’ op het wijnetiket, biologische wijn en allergenen- en ingrediëntendeclaratie

15 augustus 2011

Geachte heer, mevrouw,

Vermelding van "biologisch geteelde druiven" op het wijnetiket
Graag attenderen wij u op de
nieuwsbrief van SKAL inzake de voorwaarden voor de vermelding van "biologisch geteelde druiven" op het wijnetiket. In deze nieuwsbrief is in het kort beschreven wat de regels zijn voor de handel in biologische producten van binnen en buiten de EU. In Nederland is SKAL de enige wettelijk aangewezen instantie die toeziet op de handel in en de productie van biologische producten.

N.B.: Vanaf 1 oktober 2011 moet de importeur bij import van wijn van biologische druiven van buiten de EU in bezit zijn van een importontheffing (indien van toepassing). De douane controleert hierop. Op de website http://www.hetlnvloket.nl/ vindt u informatie over het aanvragen van een importontheffing. Tot 1 oktober a.s. moet de importeur wel de partij als biologisch aangeven met een certificaat van invoer. Voor meer informatie zie http://www.skal.nl/ en Informatieblad SKAL.

Stand van zaken biologische wijn
Nadat het overleg over het gebruik van de term ‘biologische wijn' in Brussel werd gestaakt is de Commissie nu opnieuw met voorstellen gekomen om biologische wijn een officiële status te geven.
De lidstaten konden het niet eens worden over de toegestane sulfietgehalten in de verschillende typen wijn. Het gevolg daarvan was dat ‘biologische wijn' in het geheel niet geëtiketteerd mocht worden. Indien de nieuwe voorstellen van de Commissie in september worden geaccordeerd door de lidstaten, mag de term ‘biologische wijn' met ingang van 1 augustus 2012 op het etiket worden vermeld indien aan de gestelde voorwaarden is voldaan.

Allergenen- en ingrediëntendeclaratie
De verplichte vermelding van de mogelijke aanwezigheid van ei- en melkbestanddelen in wijn is tenminste tot 1 juli 2012 uitgesteld. Deze bestanddelen kunnen achterblijven na het klaringsproces en kunnen mogelijk allergische reacties veroorzaken.

De verplichte ingrediëntendeclaratie welke voor de meeste andere producten geldt, is voor wijn voorlopig niet aan de orde. Het Europese Parlement en de Europese Raad hebben de Commissie geadviseerd binnen drie jaar een rapport op te stellen over de verplichte ingrediëntendeclaratie en vermelding van voedingswaarden op alcoholhoudende dranken. De Commissie zal dit advies normaal gesproken volgen.

Indien u nog vragen heeft over het voorgaande kunt u contact met ons opnemen, telefoon: 070-3708347 of e-mail: pw@wijn.nl.

Met vriendelijke groet,

mr J.N. Burghoorn
secretaris

Nieuwsbrief SKAL:
http://www.skal.nl/LinkClick.aspx?fileticket=w4zbstVBJ88%3d&tabid=99&language=nl-NL

Informatieblad SKAL:
http://www.skal.nl/LinkClick.aspx?fileticket=53E26lJAmOk%3d&tabid=99&language=nl-NLDit