|
|
Circulaire 11.045 Tarieven verpakkingenbelasting 2011 definitief5 januari 2011 Geachte heer, mevrouw,Op 21 december jl. heeft de Eerste Kamer ingestemd met het Belastingplan 2011. Hiermee zijn de tarieven van de verpakkingenbelasting (vermeld in onze circulaire 11.034 van 8 december 2010) voor 2011 definitief vastgesteld. Hieronder vindt u nogmaals de informatie. De tarieven voor de verpakkingenbelasting zijn voor 2011 met ongeveer 2% verhoogd. De tarieven, per kilogram materiaalsoort, zijn in 2011 als volgt:
Vereenvoudigde regeling De vereenvoudigde regeling houdt in dat bij de bepaling van de hoeveelheid verpakkingsmateriaal waarover verpakkingenbelasting moet worden betaald, kan worden uitgegaan van het aantal liters wijn dat in de betreffende periode voor het eerst in Nederland aan een ander ter beschikking is gesteld. Er is een vast tarief per liter wijn vastgesteld. Het tarief per liter wijn is vastgesteld op basis van de gemiddelde gewichten van de gebruikte verpakkingssoorten, waarin glas uiteraard het grootste aandeel heeft. Het tarief per liter wijn komt in 2011 uit op € 0,0460 exclusief BTW. Voor een nadere toelichting op deze regeling kunt u onze website raadplegen.
Drempel naar 50.000 kg
Voorlopige betaling 2011 en definitieve aangifte 2010 De definitieve aangifte over 2010 dient uiterlijk 31 maart 2011 bij de Belastingdienst te zijn ingediend. Het Productschap Wijn stuurt de wijnimporteurs half maart 2011 een overzicht van het aantal liters wijn dat in 2010 op de markt is gebracht, uitgesplitst naar verpakkingscomponenten. Voor een berekening van de gewichten en de tarieven voor uw definitieve aangifte 2010 kunt u het rekenvoorbeeld 2010 op onze website raadplegen. Voor vragen over het voorgaande kunt u contact opnemen met het secretariaat van het Productschap Wijn, telefoon: 070 370 8347. Met vriendelijke groet,
Mr. J.N. Burghoorn
|
|
|
|
|
|
|
